2014

2014 Modeller hakkında teknik dökumanlar, fotoğraflar, testler, incelemeler, öneriler, görüşler…

Aksesuarlar

Motosiklet için tüm akesuar tanıtımları, incelemeler, teknik bilgiler, fiyatlar….

Bakım-Onarım

Motosikletlerimiz de bakım ve ilgi ister. Teknik yada Görsel Bakımlar, değişim, tamirat vb.

Eğitim

Motosiklet eğitimi için makaleler, ipuçları, sürüş teknikleri, ilk yardım vb. konular

MotorSporları

MotoGP, SuperBike, TMF Yarışları, Mahalli Yarışlar, haberler, sonuçlar hakkında bilgiler

Ana Sayfa » Featured, Manset, MotorSporları, SuperSport

Kenan Sofuoğlu 13 Nisan’da İspanya’da Yarışıyor

Bu yazı toplamda 1.469 kez, bugün ise 0 kez okunmuştur.
Gönderen: Tarih: Çarşamba, 9 Nisan 2014Yorum Yok

kenan-ispanya

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu’nun yarıştığı Dünya Supersport Şampiyonası’nın 2. Ayak yarışı bu hafta sonu Motorland Aragon Pisti’nde koşulacak. Mahi Yarış Takımı’nın başarılı pilotu, İspanya’daki yarışta sezonun ilk birinciliği için mücadele edecek. 11 Nisan Cuma günü serbest antrenmanların yapılacağı 2. Ayak yarışının sıralama turları 12 Nisan Cumartesi günü saat 16:55’te koşulacak. Sezonun 15 turluk (80.160 Km) 2. Ayak yarışı ise 13 Nisan Pazar günü saat 12:40’da start alacak. Motorland Aragon Pisti 5.344 metre uzunluğunda. Pistin 10 sol ve 7 adet sağ viraj bulunurken, start finiş düzlüğü ise 968 metre.
2007, 2010 ve 2012 WSS Şampiyonluğuna imza atan Kenan Sofuoğlu, kariyerinde 82 kez start alırken, 57 kez kürsüye çıkıp, 26 yarışta da İstiklal marşımızı dünyanın çeşitli pistlerinde çaldırdı.

Milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, Dünya Supersport Şampiyonası’nın Avustralya’daki ilk yarışında düşerek sezona şanssız bir başlangıç yapmıştı.

İspanya yarışına Akyazı’daki kendi pistinde hazırlandığını belirten Kenan Sofuoğlu, “Aragon’daki yarışın hazırlıklarını Akyazı’da yaptım. Ne yazık ki Avustralya’da hem galibiyeti hem de puanları kaybettim. Artık o yarış arkamızda kaldı. Şimdi önümüzde Aragon yarışı var. Aslında Aragon pistinde hiçte iyi anılarım yok. Geçmişte birçok talihsizlikler yaşadım. Hedefim 2014 yılında ilk galibiyetimi ve Aragon’daki ilk podyumumu bu hafta sonu yapmak. Motosikletim bu sene çok iyi ve bana büyük güven veriyor. Takımımız daha da deneyimli hale geldi. Avustralya’da şanssızlıklardan dolayı kötü bir başlangıç yaptık ama bundan sonraki yarışları kazanma gücümüz var” dedi.

Yorum Yazmak ister misin ?

Yorumlari RSS Okuyucunuz ile takip edebilirsiniz. RSS ile Takip etmek icin TIKLAYINIZ

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

Yazilarimiz E-Postaniza Gelsin

Ucretsiz Abone Olmak icin Lutfen E-Posta Adresinizi Giriniz:


Istanbul Hava Durumu