2014

2014 Modeller hakkında teknik dökumanlar, fotoğraflar, testler, incelemeler, öneriler, görüşler…

Aksesuarlar

Motosiklet için tüm akesuar tanıtımları, incelemeler, teknik bilgiler, fiyatlar….

Bakım-Onarım

Motosikletlerimiz de bakım ve ilgi ister. Teknik yada Görsel Bakımlar, değişim, tamirat vb.

Eğitim

Motosiklet eğitimi için makaleler, ipuçları, sürüş teknikleri, ilk yardım vb. konular

MotorSporları

MotoGP, SuperBike, TMF Yarışları, Mahalli Yarışlar, haberler, sonuçlar hakkında bilgiler

Ana Sayfa » Haber verelim dedik, MotorSporları

Kenan Sofuoğlu iddialı

Bu yazı toplamda 2.095 kez, bugün ise 0 kez okunmuştur.
Gönderen: Tarih: Cumartesi, 11 Ekim 2008Yorum Yok

Kenan Sofuoğlu, bu yıl kötü bir dönem geçirdiğini, ancak önümüzdeki sezon şampiyonluğa ulaşmak istediğini belirtti.

Adapazarı’nda bir açılışa katılan Sofuoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı. Sofuoğlu, 2008 yılının her yönden iyi geçmediğini belirterek, ağabeyi Sinan Sofuoğlu’nun hayatını kaybetmesiyle, çok kötü bir dönem geçirdiklerini kaydetti.
Her şeyin zamanla düzeleceğine inandığını bildiren Sofuoğlu, ”Şu an Super Bike kategorisinde yarışıyorum. Dünya şampiyonu olduğum kategoriye geri dönüyorum. Çünkü motosiklete hiç uyum sağlayamadım. Takım geri dönmemi pek istemiyor. Normalde 3 yıl yarışmam gerekiyor. Ben onlara geri dönmek istediğimi söyledim. Geçen yılki motorumu çok özledim. Takımım da bu isteğimi sonunda kabul etti ve 2 yıl boyunca Super Sport kategorisinde yarışmaya karar aldık. Umarım önümüzdeki yıl dünya şampiyonluğunu tekrar Türkiye’ye getireceğim ve her şey değişecek. Bir sporcunun hayatında böyle zor dönemler yaşaması gerekiyor ki, iyi dönemlerin kıymetini bilsin. Yeni yılda çok daha iyi şeyler yapacağım” dedi.
”ZORLUKLAR İÇİNDE DÜNYA ŞAMPİYONU OLDUM”
Sofuoğlu, ağabeyi Bahattin’in yolun karşısına geçerken bir otomobilin çarpması sonucu, diğer ağabeyi Sinan’ın ise, Kocaeli’nin Körfez ilçesindeki yarış pistinde antrenman sırasında motosikletten düşerek hayatını kaybettiğini belirterek, ”Ecelin nerede geleceği belli değil. Ben yarışlar dışında da otomobille kaza yapabilirim veya onun dışında başka şeyler de başıma gelebilir. Yarışmaktan korkmuyorum” diye konuştu.

Yıllardır yarışmak ve başarılar elde etmek için birçok zorlukla mücadele ettiğini dile getiren Sofuoğlu, ”Özellikle sponsorsuzluktan ve gerekli takım desteğini bulamamaktan dolayı çok zorluklar çektim. Ama hepsi geride kaldı. Zorluklar içinde dünya şampiyonu oldum. Bu yıl da böyle zorluklar yaşamam gerekiyordu. Dünya şampiyonluğu için daha fazla çalışıp, daha azimli hazırlanacağım. Annem ve babam, ağabeyim Sinan’ı kaybettikten sonra, hiçbir konuda beni frenlemediler. ‘Nasıl istiyorsan öyle yap’ dediler. Onlar iki evlatlarını kaybettiler. Benim içinde korku yaşamaları gayet normal. Ben de ‘bana bir şey olursa annem ve babam ne yapar’ diye düşünüyorum. Ama bunu da zamanla atlatacağıma inanıyorum. Zaman her şeye ilaç olacaktır” dedi.

Kaynak: NTV Spor

Yorum Yazmak ister misin ?

Yorumlari RSS Okuyucunuz ile takip edebilirsiniz. RSS ile Takip etmek icin TIKLAYINIZ

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

Yazilarimiz E-Postaniza Gelsin

Ucretsiz Abone Olmak icin Lutfen E-Posta Adresinizi Giriniz:


Istanbul Hava Durumu