2014

2014 Modeller hakkında teknik dökumanlar, fotoğraflar, testler, incelemeler, öneriler, görüşler…

Aksesuarlar

Motosiklet için tüm akesuar tanıtımları, incelemeler, teknik bilgiler, fiyatlar….

Bakım-Onarım

Motosikletlerimiz de bakım ve ilgi ister. Teknik yada Görsel Bakımlar, değişim, tamirat vb.

Eğitim

Motosiklet eğitimi için makaleler, ipuçları, sürüş teknikleri, ilk yardım vb. konular

MotorSporları

MotoGP, SuperBike, TMF Yarışları, Mahalli Yarışlar, haberler, sonuçlar hakkında bilgiler

Ana Sayfa » Featured, Genel

Motosikletin İsviçre Çakısı: Honda NC 700X

Bu yazı toplamda 3.832 kez, bugün ise 0 kez okunmuştur.
Gönderen: Tarih: Cuma, 28 Eylül 2012Yorum Yok

Bilindiği üzere İsviçre çakıları, günlük hayatta çok kullanılan ve geniş fonksiyon kombinasyonuna sahip yararlı aletlerdir. NASA astronotları standart donanım olarak İsviçre çakılarına sahiptirler. Everest Dağına ve Kuzey Kutbu’na gidenlerin dahi yanından eksik etmedikleri çakılardır.

İsviçre çakısı ile ister bira açın, ister şarap şişesi, isterseniz ağaç kesin. İsterseniz de çorba içip, yemek yiyin. Bu yüzden macera tutkunu insanların yüzde 99′unun bildiği ve kullandığı egzotik, özel bir araçtır. Honda’nın yeni NC700X motosikleti günlük kullanım için oldukça uygun hale getiren pratiklik ve kullanım kolaylığının yanı sıra, çok sayıda zor sürüş koşullarında mükemmel performans sunacak şekilde tasarımı ve eğlence sürüş deneyimi ile adeta “motosikletin İsviçre Çakısı” diye adlandırılacak çok amaçlı bir motosiklet. NC700X modelini İsviçre çakısı yapan özelliklerini “Rahat, kolay ve tutumlu” olarak üç kelime ile özetleyebiliriz.

Her türlü sürüş koşullarında denge, frenleme ve motor performansı standartlarının, uzun hareket mesafeli süspansiyon, çeviklik ve hükmeden sürüş pozisyonu ile akıllıca birleştirildiği motosiklet kolay kullanışlı bir ulaşım kolaylığı sunuyor. Duyarlı güç ve güçlü tork sunmak için geliştirilmiş yeni 670cm3 sıralı, iki silindirli, 51bhp güç üreten motoru ile NC700X, ister tek ister çift kişilik kullanımlarda olsun her yolculukta kolay kullanım sağlamakta.

Su geçirmez iç saklama bölmesi, mükemmel rüzgar koruması sunan tur camı ve hükmedici sürüş pozisyonu ile NC700X, hem şehir içinde hem de uzun yolculuklarda kullanıma hazırdır. Ayrıca NC700X’in son derece iyi entegre olmuş gösterge paneli ise her türlü aydınlatma koşulunda inanılmaz netlik sağlamakta. NC700X, öndeki olası engeller için daha yüksek görüş noktalı rahat ve konforlu bir dik sürüş pozisyonuna sahip olup, arazide kullanımdan ilham almış bu sürüş pozisyonunun başka bir avantajı da mükemmel düşük hız kontrolü sağlamasıdır.

NC700X’in ‘yakıt tankı’ bir 21 litrelik, full-face bir kaskı alabilecek büyüklükte, seleyi kaldırmak gerektirmeden açılabilen bir su geçirmez bir iç saklama alanına barındırırken, yakıt alımları arasında yaklaşık 400km’lik etkili bir mesafeye yetecek 14.1 lt.lik gerçek yakıt tankı ise selenin arkasında bulunuyor.

Bu hacimdeki depoya sahip motosikletin almış olduğu bu mesafe, motorun etkinliğinden kaynaklandığı için motosiklet ilave ağırlık veya hacimden kurtulmuş ve yakıt ekonomisi elde edilmiştir.

Diğer fotoğraflara bakmak için tıklayınız…

Kaynak:HMK

Yorum Yazmak ister misin ?

Yorumlari RSS Okuyucunuz ile takip edebilirsiniz. RSS ile Takip etmek icin TIKLAYINIZ

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

Yazilarimiz E-Postaniza Gelsin

Ucretsiz Abone Olmak icin Lutfen E-Posta Adresinizi Giriniz:


Istanbul Hava Durumu