2014

2014 Modeller hakkında teknik dökumanlar, fotoğraflar, testler, incelemeler, öneriler, görüşler…

Aksesuarlar

Motosiklet için tüm akesuar tanıtımları, incelemeler, teknik bilgiler, fiyatlar….

Bakım-Onarım

Motosikletlerimiz de bakım ve ilgi ister. Teknik yada Görsel Bakımlar, değişim, tamirat vb.

Eğitim

Motosiklet eğitimi için makaleler, ipuçları, sürüş teknikleri, ilk yardım vb. konular

MotorSporları

MotoGP, SuperBike, TMF Yarışları, Mahalli Yarışlar, haberler, sonuçlar hakkında bilgiler

Ana Sayfa » Genel, Kros, MotorSporları, Turkiye Yarış

Sofuoğlu üçüncü oldu!

Bu yazı toplamda 1.845 kez, bugün ise 0 kez okunmuştur.
Gönderen: Tarih: Salı, 24 Kasım 2009Yorum Yok

2009/11/kenansofuoglu_duzce.jpg" alt="kenansofuoglu_duzce" width="315" height="234" />

Motosiklet Federasyonu’nda 2009 faaliyet programında yer alan yarış takvimi, Akdeniz Enduro Şampiyonası’nın 5. ayak mücadelesiyle tamamlandı.

Sezonun son yarışı olan Akdeniz Enduro Şampiyonası Antalya’nın Kemer ilçesinde pazar günü yapılan koşularla sona erdi. Beydağları eteklerindeki Kemer Enduro Parkuru’nda düzenlenen yarışmayla sezonunu tamamladıklarını belirten Federasyon Başkanı Süleyman Memnun, yaptığı açıklamada, iyi bir sezon geçirdiklerini söyledi.

Motorsporlarına ilginin her geçen yıl biraz daha arttığını anlatan Memnun, şöyle konuştu:
”Bu sezonu başarılı bir şekilde tamamladık. Akdeniz Enduro Şampiyonası’nın 5. ayak yarışı bizim finalimiz oldu. Sezon içinde motokros, enduro, pist, drag ve süpermotoda 56 koşu gerçekleştirdik. Bizim için çok yoğun bir sezon oldu. Ekonomik krize rağmen motosiklete olan ilgi artıyor. Lisanslı sporcu sayımızda yaklaşık yüzde 15 oranında artış yaşandı. Geçen yıl lisanslı 470 sporcumuz bulunurken bu sayı bu yıl 550′ye yükseldi. Gelecek yıl bu rakamın yüzde 20 oranında artacağını düşünüyoruz. Üstelik bizde sporcular 150 lira karşılığında lisans alabiliyor. Biz vermiş olmak için lisans çıkarmıyoruz.”

-KENAN SOFUOĞLU 3. SIRADA-
Uluslararası organizasyonlarda da iyi bir sezon geçirdiklerini anlatan Memnun, ”Dünya Motokros Şampiyonası’na İstanbul’da ev sahipliği” yaptık dedi.

Avrupa Motosiklet Federasyonları Birliği kongresini de Temmuz ayında İstanbul’da gerçekleştirildiğini anımsatan Memnun, şunları kaydetti:
”Kongrede 55 ülkeden 250 kişiyi konuk ettik. Motosikletteki uluslararası etkinliğimiz da artıyor. Bunun yanında Dünya Supersport Şampiyonası’nda Kenan Sofuoğlu üçüncü oldu. Ayrıca Doğu Avrupa Pist Şampiyonası’nda 600 CC tadilatsız kategorisinde Ercüment Ali Gülkaya şampiyon oldu. Aynı şampiyonanın süpermoto S2 kategorisinde ise Ata Nurcan 3. sırada yer aldı.”

Kaynak : Ajansspor

Yorum Yazmak ister misin ?

Yorumlari RSS Okuyucunuz ile takip edebilirsiniz. RSS ile Takip etmek icin TIKLAYINIZ

*
To prove you're a person (not a spam script), type the security word shown in the picture. Click on the picture to hear an audio file of the word.
Anti-spam image

Yazilarimiz E-Postaniza Gelsin

Ucretsiz Abone Olmak icin Lutfen E-Posta Adresinizi Giriniz:


Istanbul Hava Durumu